KAIP PIRKTI SĖKLINES BULVES?

Pateikiame svarbiausią informaciją, kodėl reikėtų rinktis tik sertifikuotą bulvės sėklą, kaip ją užsakyti mūsų el.parduotuvėje bei kaip ji pasieks jus.

Vienas paprasčiausių būdų padidinti žemės gėrybių gausą ir bulvių derlių – sodinimui naudoti kokybišką sertifikuotą sėklą. Moksliškai įrodyta, jog sertifikuota sėkla atneša vidutiniškai 20-30 proc. didesnį derlių, o tinkamai pasirinkta veislė – net iki 100 proc. derliaus prieaugį.
Pats sėklinių bulvių sertifikavimas – gana sudėtingas procesas, kuris apima:

  • tiekėjo atestavimą;
  • sėklinio pasėlio aprobavimą;
  • mėginių ėmimą iš gauto sėklinio pasėlio derliaus ir numatomų sertifikuoti partijų virusologinius ir karantininius tyrimus Fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje;
  • paruoštų sertifikuojamų sėklos siuntų (paženklintų oficialiomis etiketėmis) tikrinimą kokybiniais tyrimais, pagal kuriuos išduodamas sertifikatas (plačiau: https://www.lietuva.gov.lt/lt/sekliniu-bulviu-sertifikato-isdavimas-77;11756.html).

Sertifikatai išduodami tik toms žemės ūkio ar daržovių rūšių sėkloms, kurių veislės įrašytos į Europos Sąjungos bendrąjį žemės ūkio augalų rūšių ar daržovių rūšių veislių katalogus. Sertifikuojama sėkla pereina labai daug tikrinimo stadijų, todėl ji turi gerokai daugiau kokybės garantijų nei netikrinta, netinkamai padauginta sėkla.

Sėklinės bulvės pradedamos tiekti į rinką tuomet, kai gaunami visų reikiamų tyrimų rezultatai ir suteikiamas sertifikatas iš Valstybinės augalininkystės tarnybos. Išankstinės sėklos rezervacijos ir išankstiniai užsakymai prasideda rudens/žiemos laikotarpiu, dar prieš pavasario sezoną. Kai kurių veislių sėklos kiekis yra ribotas, todėl visada patariame rezervuotis ar užsisakyti iš anksto. Fiziškai pirmosios partijos sufasuojamos, sertifikuojamos ir patiekiamos mūsų augintojams prieš pat daiginimą, o daiginti neplanuojant – prieš sodinimą, tai yra kovo – balandžio mėnesiais.

Užsakymus galite pateikt el. parduotuvėje www.seklinesbulves.lt

  • Išankstiniai užsakymai (nuo sausio 1d. iki kovo 1d.*, kai siuntų pristatymas planuojamas vykdyti po kovo 1 d*., tai yra po jų paruošimo ir sertifikavimo, siekiant užtikrinti maksimalią sėklos kokybę jų žiemojimo ir sandėliavimo laikotarpiu). Pirmi užsakymai tiekiami atsižvelgiant į tinkamas oro sąlygas transportavimui (paros temperatūra nenukrenta žemiau +0C ir nėra rizikos, kad produkcija bus pažeista neigiamos temperatūros).
  • Iš karto įvykdomi užsakymai (tiekiami nuo kovo 1 d.). Sėklines bulves bus galima įsigyti su pristatymu per 2-7 darbo dienas nuo užsakymo pateikimo.

* - esant tinkamoms oro sąlygoms pristatymui, data gali būti ankstinama pagal individualų pirkėjo pageidavimą.

Pirkėjai gali rinktis sėklinių bulvių fasavimą į tinklinius maišus po 25 kg arba į vienos tonos didmaišius (1000 kg). Sėklinės bulvės pagal reikalavimus fasuojamos visiškai naujoje taroje. Bet kurio dydžio sėklinių bulvių maišai yra užsiūti ar kitaip užsandarinti, tai yra užplombuoti ir paženklinti etikete (augalo pasu).

4.1. Išsirinkite norimas bulvių veisles ir įdėkite jas į prekių krepšelį.
4.2. Perskaitykite ir susipažinkite su pirkimo taisyklėmis.
4.3. Atidžiai suveskite savo kontaktinę informaciją.
4.4. Pasirinkite patogiausią pristatymo būdą. Prekes galime pristatyti kurjeriu, „Vfarm“ krovininiu transportu (kai užsakymo kiekis didesnis nei 2 tonos pristatymas vykdomas atskiru grafiku) arba galite atsiimti patys darbo dienomis 8.00-17.00 val. „Vfarm“ ūkyje, adresu Bangų g. 9, Dreverna, Klaipėdos r.
4.5. Apmokėkite užsakymą per elektroninę bankininkystę. Tik apmokėto užsakymo veislių kiekiai yra rezervuojami ir planuojamas jų pristatymas pirkėjui.
4.6. Informaciją apie patvirtintą užsakymą gausite el. paštu. Papildomai gausite informaciją apie prekės sukomplektavimą ir perdavimą kurjeriui, planuojamą „Vfarm“ vežimą arba kvietimą atsiimti prekes „Vfarm“ ūkyje.

5.1. Minimalus užakymo dydis - 100 kg, kurį galite susikomplektuoti iš įvairių veislių.
5.2. Užsakant iki 2 tonų ir daugiau - pristatymas kurjeriu tiesiai į Jūsų namus. Per 2-7 darbo dienas nuo kovo 1 d. visos siuntos sertifikuojamos ir sukomplektuojamos bei perduodamos kurjeriui. Kurjeris pristato per sekančias 1-3 darbo dienas. Prekes įdėjus į krepšelį, pasirinkus svorį ir pristatymo adresą, pristatymo kaina apskaičiuojama automatiškai.
5.3. Nuo 2 tonų - galimas pristatymas Vfarm transportu atskiru grafiku. Toks pristatymo būdas idealiai tinka tiems, kurie gali palaukti savo užsakymo, bet nori sutaupyti. Pristatymo laikas pailgėja iki 30-60 dienų, planuojamas preliminariai (nuo kovo vidurio iki balandžio pabaigos) ir yra derinamas su kitų klientų užsakymais. Siuntos komplektuojamos po 20-24 tonas. Dėl preliminaraus savo užsakymo pristatymo laiko tikslinkitės su „Vfarm“ administracija.
5.4. Atsiėmimas iš ūkio darbo dienomis 8.00-17.00 val. Bangų g. 9, Dreverna, Klaipėdos raj. Užsakymas paruošiamas nuo kovo 1 d. per 2-7 darbo dienas po užsakymo patvirtinimo. Apie jau paruoštas sėklines bulves informuojame pirkėją el. paštu ir prašome atvykti atsiimti per 3-5 darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos.

Jei gavote el. laišką, kad jūsų užsakymas perduotas kurjeriui, tačiau per 5 darbo dienas jo negavote, prašome kuo skubiau su mumis susisiekti, mes operatyviai išspręsime visus kilusius nesklandumus. Susisiekti galite: info@seklinesbulves.lt arba mob. tel +370 699 56 515, +370 649 09052.

Domitės naujienomis apie bulvių veisles, rinkos situaciją ir el. parduotuvės www.seklinesbulves.lt atnaujinimus?

Sekite mus Facebook paskyroje: www.facebook.com/VfarmLT arba užsisakykite www.seklinesbulves.lt naujienlaiškį mūsų internetinio puslapio apačioje.


© Visos teisės saugomos. Visas turinys, įskaitant tekstą, vaizdus, grafiką ir vaizdo įrašus yra www.seklinesbulves.lt interneto svetainės nuosavybė. Svetainės turinį (ar jo dalį) draudžiama kopijuoti, platinti, keisti arba leisti naudoti trečiosioms šalims komerciniais tikslais be savininko sutikimo.